Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama Kullanımın 10 önemli noktası!

Merhabalar değerli çocuğum yanımda mobil uygulaması kullanıcılarımız. Bu yazımızda sizler ile Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama kullanımının 10 noktasına değineceğiz.

Çocuğum Yanımda mobil uygulamasından önce anaokulları uzun bir süre veli defteri kullandılar. Peki nedir bu veli defteri?

Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama Kullanımın 10 önemli noktası! 1
Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama

Veli defteri, anaokulları ile veli arasında çocuğun okulda gün içerisindeki yaptığı aktiviteleri, yediği yemekleri ve öğrendiği şeyleri veli ile paylaşım yapılmasına olanak sağlayan eski model bir iletişim biçimidir.

Peki Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulamadan ziyade, veli defterinin dezavantajları nelerdir?

1- Veli defterleri evlere gidiyor fakat evlerden geri gelmiyor!

Ve bu sebeple, veli ile anaokulu arasındaki iletişimsizte kopuklar yaşanıyor. Fakat Çocuğum Yanımda anaokulu mobil uygulaması ile böyle bir kopukluk yaşanması söz konusu değil çünkü cep telefonları her daim herkezin yanında.

2- Veli defterleri ciddi bir matbaa masrafı!

Çalıştığımız bir çok kurum, veli defterleri ve diğer bir takım ofis kağıt masrafları için senelik 1000tl ile 1500 tl arasında bir fiyat ödediklerini belirtmişlerdir. Çocuğum Yanımda anaokulu mobil uygulaması ile tüm sistem dijitalde döndüğünden, böyle bir masrafa gerek olmamaktadır.

3- Veli defterleri ciddi bir kağıt israfı!

Hem çevreci bir anaokulu olduğunu belirtip, hem de veli defterileri ciddi bir meblaa para harcamak sizi çevreci bir anaokulu olmaktan uzaklaştıracaktır. Gerçekten çevreci olan anaokulları veli, öğretmen ve anaokulu arasındaki iletişimde dijitale geçmiştir. Çocuğum Yanımda anaokulu mobil uygulaması da bu anlamda ciddi bir katkı sağlamaktadır anaokullarına.

4- Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama kullanmayanlar öğretmenler

veli defterleri ile manuel olarak yazı yazmak zorundalar!

Bildiğiniz üzere, veli defterleri ile teker teker her öğrenci için manuel olarak yazı yazmak zorunda öğretmenler ve bu da ciddi bir zaman kaybı. Çünkü dijital bir sistem olan çocuğum yanımda anaokulu mobil uygulamasında ise tek bir tuşla bütün velileri birden seçebilir, içeriği tüm velilere aynı anda ulaştırabilirsiniz. Hazır taslaklar özelliği ve çoklu öğrenci etiketleme özelliği bu işlemi tek başına kısa bir sürede gerçekleştirebilmektedir.

anaokulu mobil uygulama
Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama

5- Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama yerine Veli defterleri kullananlar, fotograf paylaşamaz!

Sizin de tahmin edeceğiniz üzere veli defterlerinde fotoğraf paylaşmak mümkün değil. Fotograf paylaşımı için okullar genellikle sostal medyayı tercih etmekteler fakat sosyal medyayı iyi kötü herkes kullandığı için ve çocukların yüzleri ifşa olduğu için milli eğitim bakanlığınca yasaklanmıştır.

Onun yerine çocuğum yanımda anaokulu mobil uygulaması ile aynı anda bütün velilerle onlarca fotografı paylaşabilirsiniz.

6 – Veli defterleri ile videolar da paylaşamassınız!

Yine tahmin edebileceğiniz üzere, veli defterleri ile videolar da paylaşmak mümküm olmamakda.

Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama Kullanımın 10 önemli noktası! 2
Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama

Fakat çocuğum yanımda anaokulu uygulaması ile bu da mümkün.

7- Veli defteri ile velileriniz bildirim alamaz!

Fakat mobil uygulama ile paylaştığınız herşey veliye bildirim olarak gitmekte, ve bunun yanı sıra paylaştığınız bildirimi kim gördü kim görmedi bunları da webpanelinizden veya uygulamanızdan görebilirsiniz.

8- Çocuğum Yanımda Anaokulu mobil uygulaması sayesinde veliler çocukları ile daha iyi iletişim kuruyorlar!

Çünkü çocuklar eve geldiklerinde gün içerisinde çocuklarının ne yedikleri, ne öğrendiklerini, hangi aktiviteye katıldıklarını bilen veliler çocukları ile daha içten ve samimi bir iletişim kurabilirler.

Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama Kullanımın 10 önemli noktası! 3
Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama

9- Dijital çağa ayak uydurmak gerekli!

Artık bildiğiniz üzere, kendi kendini süren arabalardan tutun, aya gönderilen roketlere kadar, teknolojinin en üst seviyelerde yaşandığı çağlardan birindeyiz. Böyle bir çağda hala veli iletişim defterleri için kağıt israfı ve masrafına okulunuzun itibarını zedeleyecektir.

10- Çocuğum Yanımda anaokulu mobil uygulaması ile çevreci ve teknolojik anaokulları!

Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama Kullanımın 10 önemli noktası! 4
Anaokulu ve Kreşlerde Mobil Uygulama

Artık, anaokulunuzda mobil uygulama kullanmanın ayrıcalığını yaşayın. Çocuğum Yanımda anaokulu ve kreşler için geliştirilmiş olan bir mobil uygulama olup, herşeyi dijital platformda paylaşmanıza olanak sağlamaktadır. Duyurular, yemek listesi, veli bülteni, yemek durumu, fotograflar, videolar, medikal durum, uyku durumu, gelişim raporu, aktiviteler, okul gezileri ve daha bir çok şeyi çocuğum yanımda webpaneli yada mobil uygulamanızdan velileriniz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Hem okulunuz kağıt israfı ve masrafından kurtulacak, hem öğretmenleriniz %90’a kadar daha fazla zaman kazanacak hemde velileriniz hergün çocuklarının fotoğraf ve videolarını izleyerek mutluluktan havaya uçacaklar.

Ülkemizde eğitim sisteminin gelişmesi ve ilerlemesi için biz gereken adımları attık, gerisi siz değerli anaokullarına kalmış bulunmakda. Bu kadar fırsatlar çağında yaşarken, yoksa siz hala veli defteri mi kullanıyorsunuz? 🙂

Diğer yazılarımızı da okumak isterseniz
https://www.cocugumyanimda.com/blog/ linkini tıklayınız

istanbuldaki anaokul fiyatlarını ve kalitelerini kıyaslamak için bu siteye de bir göz atabilirsiniz
http://www.istanbulanaokullarirehberi.com/

Çocuğum Yanımda anaokulu mobil uygulaması ekibinden sevgiler ve saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir